Yurtdışı İş İlanları

Yurtdışı İnşaat İşçisi Maaşları Ne Kadar?

Yurtdışında inşaat işçisi, inşaat ustası ve inşaat kalfası ne kadar maaş alıyor? İnşaat işçisi yevmiyesi ne kadar?

Yurtdışı işçi ve eleman alımlarından yararlanarak yurtdışına inşaat işçisi olarak gitmek ve yurtdışına eleman arayan işçi götüren Türk inşaat firmalarında çalışmak isteyen adayların en fazla merak ettikleri soruların başında maaşlar ve ücretler geliyor. Peki ama Yurtdışında inşaat işçisi, inşaat ustası ve inşaat kalfası ne kadar maaş alıyor? İnşaat işçisi yevmiyesi ne kadar?

Bugün birçok türk inşaat firması Rusya, Libya, Türkmenistan, Azerbaycan, Irak, Ukrayna, Moldova, Suudi Arabistan, Fas, Tunus, Sudan, Kazakistan, Romanya, Özbekistan, Katar, Kuveyt, Arnavutluk, Avrupa ülkeleri, Afrika ülkeleri gibi birçok ülkede inşaat projeleri yapıyorlar. Söz konusu inşaat firmaları yurtdışında faaliyet gösterirken bir yandan da Türkiye’den yurtdışı eleman ve işçi alımı yaparak istihdama katkıda bulunuyor, yurtdışında çalışmak isteyenler için inşaat sektöründe yurtdışı iş imkanları ve iş olanakları sunuyorlar.

Yurtdisieleman.com sitesinde yer alan Yurtdışında iş yapan inşaat firmaları haberine göre birçok firma yurtdışında üstlendiği büyük projeler yürütmektedir.

Yurtdışı İnşaat İşçisi Kalfa Usta Maaşları Ne Kadar?

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki yurtdışı inşaat işçisi ve inşaat ustası maaşları söz konusu Türk inşaat firmasının iş yaptığı ülkeye göre değişiyor. Diğer yandan hangi kategoride gittiğiniz ve hangi işi yapacağınız da inşaat işçisi maaşları ve ücretleri konusunda önemli noktalar. Ancak genel olarak günümüzde yurtdışı inşaat işçisi ve inşaat ustası maaşları 2.500 dolar ile 3.500 dolar  arasında değişmekte. Örnek vermek gerekirse bugün Libya’da bir inşaat işçisi 3.500 dolar maaş almaktadır. Mısır’da ya da Tunus’ta inşaat işçisi maaşları 2500 dolar civarındadır. Rusya’da yurtdışı işçi maaşları 2000 dolar civarında bulunuyor.

Yurtdışında iş yapan ve yurtdışına işçi götüren türk firmalar yurtiçi yurtdışı işçi alımı yaparken önemli bir maliyet hesaplaması yapıyorlar. Kısacası maaş dışında işçinin yurtdışındaki çalışma bölgesine getirilmesi, resmi işlemlerin yapılması ve burada birçok giderinin söz konusu firma tarafından karşılanması şirketlere büyük bir maliyet de getiriyor.

Yurtdışı Ortalama İşçi ve Eleman Maaşları

Kısaca özetlemek gerekirse yurtdışında işçi ve usta eleman maaşları ortalama olarak 2.000 dolar ile 4.000 dolar arasında değişiyor. Hangi ülkede hangi türk inşaat firmasında çalıştığınız ve ne iş yaptığınız yurtdışı işçi ve eleman maaşı skalasında farklılığın ana unsurları olarak ön plana çıkıyor. Yurtdışında vasıflı veya vasıfsız olmanız da maaşınızı etkileyecek unsular arasında yer alıyor.

7 Yorum

  1. Merhaba ben haydar üst düzeyde alcı alcımatik boya ustasıyım yurtdışınada çok çalıştım tekrar yurtdışına çalışmak istiyorum bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum saygılarımla

  2. Ben türk inşat usdasiyim azerbaycanda çalişmak isdyorum lütven cvb verin celil çelik ismim

  3. Her türlü işçilik yapılır yeterki iş olsun alçı sıva macum saten şap fiyas alçıpan asma tavan karo 05444253565

  4. Yurtdışında kalıpçı ustası olarak çalışmak istiyorum ülke fark etmez parası sağlam olsun yeter 42 yaşındayım 05366892867 Metin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu