Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Yatak Odası Dekorasyonu ve Uyku Sağlığı Dosyası

Hani o çok duyduğumuz bir bilgi vardır: Araştırmalara göre ömrümüzün üçte birinden fazlası uykuda geçiyor. Uyumaya çalışma eylemini de buna eklersek, uyanıkken yapabileceğimiz her aktivite için minnet dolu olmalıyız. Sadece bu verileri bile yatak odasının değerini anlatsa da, stili konusunda yardımcı oluyor. O konuda da biz devreye giriyoruz ve size yeni sezon için ilam veren yatak odası dekorasyonu seçenekleri sunuyoruz.

Sükunetin izinde

Yeniden gözden geçirdiğimiz yaşam biçimlerimizde, yatak odalarında sakinleştirici atmosfer arayışı ağır basıyor. Uyumanın yanı sıra çalışma, film izleme gibi aktivitelere de kapılarını açan alanlar fazlalıklardan mümkün olduğunca arınıyor. Beyaz, krem ve kahve tonlarına, sıcak ahşap vurgulara, yumuşak geçişlere yöneliyor. Renklerin sessizliği, sadeliğin durağanlığı aranan özelliklerin üst sıralarında yerini alıyor.

Odak noktamız dinlenmek

Yatak odasında trafiği engellemeyecek hafiflikte ve sayıda ürünlere yer vermelisiniz. Gereğinden fazla kullanılan her detay zamanla üzerinize gelmeye başlayabilir. Bunun için ihtiyacınız olmadığını düşündüğünüz her şeyden kurtulmayı deneyin. Mutlaka bir abajur ya da odaya dinginlik katacak bir ışık detayınız, rahat bir yastığınız, sarınacağınız bir battaniyeniz olsun ve bunları kolayca ulaşabileceğiniz bir mesafeye yerleştirin. Havaya kimyasal partiküller yaymayan mumlar, oda parfümleri ve kokular kullanmaya da özen gösterin.

Organik konfor

İyi yaşamanın anahtarlarından biri de sağlıklı uyku ortamı. Odaya girdiğiniz andan itibaren tüm renkler, dokular ve çizgiler sizi eşsiz bir dinlenme keyfine sürüklemeli. Doğaya ve doğal olana tutkumuzun üst sıralara tırmandığı günümüz yaşamlarından hazeranlar, bambu dokulu malzemeler, doğal ipliklerle örülmüş tekstiller ve ham ahşap en sevdiklerimiz arasında yer alıyor. Renklerin ve dokuların dinamik etkisiyle sıcak ve tazeleyici bir deneyim yaşamak için hazır olun.

Renklerin etkisinde

Doğa denince ilk aklımıza gelen ve binlerce tonu olan renkler, bildiğiniz gibi, yeşil ve mavi. Tabiat anayı bu kadar sevdiğimizi farkettiğimiz günlerin ardından bu renklerin yükselişe geçmesi de tesadüf değil elbette. “İyi olma” halini, kesintisiz, müdahalesiz ortamlarla eşleştirdiğimize göre uyku için de doğanın kollarına atılmamız şaşırtıcı değil. Renklerin terapisine ihtiyaç duyduğumuz kadar, yarattıkları estetik gücü de sığınarak sağlıklı ve davetkar mekanlar yaratıyoruz.

Kaliteli uykunun enstrümanları

Sirkadiyen ritimimiz (Sirkadiyen ritim; dünyanın kendi ekseni etrafındaki 24 saatlik yolculuğu sonucunda ortaya çıkan canlılar üzerindeki biyokimyasal, fizyolojik ve davranışal ritimlerin tekrarıdır.) içinde iyi bir uykunun beden, ruh ve zihin sağlığı üzerindeki olumlu etkileri bilimsel olarak da kanıtlanmış bir gerçek. Sağlıklı uyku alışkanlığının en önemli fiziksel destekçileri ise akıllı yatak sistemleri, yastık ve yorganlar ile koruyucu kalkan görevini üstlenen alez ve pedler. Teknolojik gelişmeler ışığında tasarlanan doğru ürünler eşliğinde alarmımız çalana kadar kesintisiz uyuyoruz!

YATAKLAR

Yaşam kalitesini artıran en önemli etkenlerin başında sağlıklı bir uyku yer alıyor. Doğru yatak seçimi ise, sağlıklı bir uykunun en önemli ayağını oluşturmakta. Kişinin yaşı, boyu, kilosu, omuz genişliği gibi birçok unsur dikkate alınarak tasarlanan ürünler arasında, kişiye özel olarak üretilen seçeneklere de rastlamak mümkün.

Yatağınız omurganızı desteklemeli. Uyku sağlığı açısından en uygun yatak, omurganın doğal eğriliğini koruyan, omurga, diskler ve omurga etrafındaki yapılara en az yükün bindiği yataktır.

Akıllı yatak

Dünyada gelişmekte olan teknolojileri yatak sektörü ve uyku sağlığı alanlarına taşıyan İşbir Yatak, geliştirdiği yatakların üst yüzeylerinde kendi tescilli markası Viscostar konfor katmanını kullanıyor. Viscostar malzeme, kullanıcının vücut ısısı ve basıncıyla hareketleniyor. Bu hareketlenme, yatak vücudun şekline ve yapısına göre ergonomik hale gelene kadar devam ediyor.

İşbir Yatak’ın Boss Yatak fiyatı: 12.090 TL
Walter Yatak’ın Royal Yatak fiyatı: 5.962 TL
Love Yatak’ın Welness Rest Yatak fiyatı: 3.905 TL

Bor mucizesiyle tanışın

Günümüzde uzay teknolojilerinden cam sektörüne, savunma sanayinden enerji sektörüne kadar birçok alanda kullanılan bor madeni, şimdi de yatak tasarımlarında karşımıza çıkıyor. Borjen yatağın kumaşına özel teknolojiler kullanılarak apre edilen bor minerali, uyku hijyenine düşkün olanların favorisi. Oldukça yumuşak bir dokuya sahip olan bu yatağın özel kumaşı aynı zamanda yüksek kalitede uyku konforu sağlıyor.

Morpho Sleep’in Pupa yatak fiyatı: 3.890 – 5.490.

Strese karşı 

Biocrystal teknolojisiyle tasarlanan iSupport Relex yatak, doğal kristal tozlarıyla vücutta gün boyu biriken stresi azaltarak rahatlatıcı bir uyku yaşatıyor, nefesinizi düzenleyerek vücudunuzun gece boyunca enerji toplamasına yardımcı oluyor. Farklı vücut tiplerine uyum sağlayabilen yedi bölgeli yay sistemiyle vücudun yedi farklı ağırlık bölgesini destekleyen tasarım, Free-Zone teknolojisiyle de eşlerin birbirlerinin dönüş hareketlerinden etkilenmesini önleyerek kesintisiz bir uyku ortamı sunuyor.

Mevsime ayak uyduran teknoloji

Five-Z yatağın yazlık ve kışlık çift taraflı kullanım avantajıyla yatağınızı her mevsim konforlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Kışlık tarafında kullanılan yün ve yazlık tarafında kullanılan pamuk ile yaz-kış sağlıklı uykuya kavuşmak mümkün.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu