Dekorasyon

Tavan aydınlatmaları dekorasyonunu en önemli parçası

Karanlığı son vermenin yanı sıra yaşam alanlarındaki estetik sahneler yaratan, duygusal sıcaklık katan aydınlatma tasarımlarının dekorasyonun en önemli parçalarından biri olduğunu düşünmemek mümkün değil.

Karanlığı son vermenin yanı sıra yaşam alanlarındaki estetik sahneler yaratan, duygusal sıcaklık katan aydınlatma tasarımlarının dekorasyonun en önemli parçalarından biri olduğunu düşünmemek mümkün değil. Sevdiğiniz stile, seçtiğiniz keyfe göre dramatik, dinamik, gösterişli ya da sade kurgular yaratmaya yardımcı olan tavan aydınlatmalarına odaklanıyoruz.

Hacimsel vurgu

Mekanda daha net ve tanımlı alanlar yaratmak için kullanılan aydınlatmalar, güneşin yaşan alanlarını daha az ziyaret ettiği zamanlarda zengin işçiliğe sahip formları ile aydınlatıyor. Evin atmosferini belirlemekte oldukça etkili olan tavan aydınlatmaları, doğru yere doğru şekilde konumlandırıldığında mekânda müthiş bir denge algısı yaratıyor.

Çizgilsel etki

Mekânın mimari özellikleri, tercih edilmesi gereken ışıklandırmanın şeklini belirler. Geniş hacimli aydınlatma tasarımlarının aksine tek bir noktayı hedef alan sarkıt aydınlatmalar sessiz ve samimi ortam yaratırken, metrekaresi büyük mekânlarda lambader veya abajur gibi diğer aydınlatma elemanları ile kıllandıklarında etkili birer tasarıma dönüşürler.

Işığın seviyesi ve yerleşimi aydınlatma tasarımının güzelliğini vurgular ve destekler. Bunu renk ve malzeme de eklendiğinde heyecan verici bir görsel şöleni yaşanır. Her biri usta ellerde, ince ince işlenen el yapımı aydınlatmalar mekânı sıradanlıktan uzaklaştırırken, özgün formları bulunduğu ortama sanatsal değer katacaktır.

Renklerin hareketi

Doğru ışık, dünyayı algılamamıza yardımcı olur, etrafımıza güzellik katarken dikkatimizi odaklar, huzur ve mutluluk verir. Bu nedenle yaşadığınız mekânda doğru miktarda ışığa sahip olduğunuzdan emin olmalısınız. Işık ve renk ayrılmaz bir bütündür. Bu güçlü birliktelik en basit haliyle dekorasyonda çarpıcı bir etki yaratmanıza yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu