Yurtdışı İş İlanları

İŞKUR yurtdışı işçi alımı yapacak olan ülke belli oldu

İŞKUR üzerinden yurtdışı işçi alımı için ilk duyuru yayınlandı. Afrika ülkelerinde faaliyet gösteren firmalar İŞKUR yurtdışı iş ilanları ile işçi alımı yapacak.

İŞKUR yurtdışı iş ilanlarına iş başvuru yapmak isteyecekler için güncel duyurular ve başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntılar haberimizde. İşte İŞKUR yurtdışı iş ilanları listesi.

İŞKUR YURTDIŞI İŞ İLANLARI AÇIK MESLEKLER

İŞKUR’da yayımlanan duyuru kapsamında Afrika ülkesi olan Etiyopya’da çalıştırılmak üzere personel alımı yapılacak. Personel alımları Muhasebe Yetkilisi kadrosuna ve Sekreter pozisyonuna olacak. Türkiye merkezli olan ve Afrika’da faaliyet gösteren firma Etiyopya’da inşaat alanında çalışıyor. Bu kapsamda inşaat alanında deneyimli yada bilgi sahibi Muhasebe Yetkilisi alımı yapacak. Bu kadro için 2 personel istihdam edilecek. Listede yer alan diğer iş ilanı ise Sekreter Yönetici Asistanı kadrosu için olacak. Bu pozisyon için başvuru yapacaklar ise 3 kişilik kontenjanda yer almaya çalışacaklar.

İŞKUR yurtdışı iş ilanlarına başvuru için iki yıl çalışma süresi şartı var

İlan edilen iki kadro için de ortak olan koşullardan birisi de 2 yıl çalışma şartı. Vatandaşlar iki yıl boyunca çalışmayı kabul etmeleri durumunda başvurularını yapacaklar. Firma gerekli olan çalışma şartlarını ve öğrenim koşullarını İŞKUR’da açıkladı. Ayrıca İŞKUR’da yer alan ilanda iletişim bilgileri yer alan firma ile doğrudan irtibat kurulabilir ve iş ilanına dair daha kapsamlı bilgi edinilebilir.

İŞKUR YURTDIŞI İŞ İLANLARINA ULAŞMAK İÇİN NE YAPILMASI GEREK?

İŞKUR iş ilanlarını görüntülemek ve ilanlara başvuru yapabilmek için ilk önce kurumun üyelik sistemine kayıt olunması gerek. Vatandaşlar T.C. numaraları öğrenim ve iş bilgileri ile sisteme kayıt olduktan sonra T.C. numaraları ve kişisel oluşturacakları şifre ile sisteme giriş yapacaklar.

İŞKUR yurtdışı iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapılabilir?

  • İŞKUR’un resmi web sayfasına telefon tablet yada bilgisayardan erişim sağlayın.
  • Anasayfada yer alan açık işler sekmesini bulun ve tıklayın.
  • Açılan sayfada karşınıza çıkan çalışma yeri adlı butona basın ve yurtdışı seçeneğini seçin.
  • Ardından diğer alanları boş bırakarak ara butonuna basın.
  • Bu sayede tüm yurtdışı iş ilanlarına ulaşabilecek başvuru süreci devam eden koşulları size uyan ilanlara ise başvurularınızı online olarak anında yapabileceksiniz.

3 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu