Yurtdışı İnşaat Projeleri

ENKA İnşaat Rusya’da “En İyi Proje” ödülüne layık görüldü

Rusya’da inşaat sektöründe öncü şirketler arasında olan ENKA İnşaat, yeni bir başarıya daha imza attı. Rusya ticari emlak piyasasının önde gelen isimlerinden ENKA şirketinin inşa ettiği “Kashirskaya Plaza” Alışveriş ve Eğlence Merkezi, Moskova Belediyesinin düzenlediği “İnşaat Alanında Gerçekleştirilen En İyi Proje” yarışmasında “En İyi Çok Fonksiyonlu Merkez” ödülüne layık görüldü.

Düzenlenen törende ödülü “ENKA TC” Genel Müdürü Murat Duran, Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin’in elinden aldı.

İnşaat Alanında Gerçekleştirilen En İyi Proje yarışması 2000 yılından beri her sene düzenleniyor. Yarışma, şehre katkida bulunan, kullandıkları yenilikçi teknoloji ve çağdaş mimari çözümler ile Moskovalıların yaşam kalitesini artıran projelere kamunun dikkatini çekmek, aynı zamanda da yatırımcıları yeni projeler geliştirmeye teşvik etmeyi amaçlıyor.

Yarışmanın 12 dalda kazananları Moskovalıların oyları ve inşaat, mimari, şehircilik ve restorasyon alanlarında uzmanlardan oluşan bir komisyon tarafından seçildi.

Kashirskaya Plaza
Toplam 196.750 m²lik bir alanı kaplayan proje 72.000 m2 net kiralanabilir alana ve 1.400 araç kapasiteli çok katlı bir yeraltı otoparkına sahip modern bir alışveriş merkezi ENKA İnşaat’ın yeniden geliştirme projeleri kapsamında inşa ettiği 2. alışveriş merkezi.

“ENKA TC” tarafından gerçekleştirilen “Kashirskaya Plaza” projesi Moskova’nın güneyinde yer alıyor. Toplam 196 bin 750 m2 inşaat alanına sahip olan proje, 2.5 yıl içerisinde tamamlandı.

Projenin orijinal mimari konsepti, dört doğa elementinin, su, hava, ateş ve toprağın birlikteliğini temsil ediyor.

Projenin önemli özelliklerinden biri de çatısının tenis ve basketbol sahaları, restoranlar, buz pateni pisti gibi dinlenme ve spor alanlarını içerecek şekilde düzenlenmiş olması.

7 Yorum

  1. Hayırlı uğurlu olsun я знаю руски турецки это мои роднои язык и казакски я гражданин Турции я работал переводчиком заочно я монтажник метало конструкци пластиковых окон монитор по мебели короче одним словам профь

  2. İngilizce rusça almanca turkçe l dilerim konuşuyorum +79685788817 henuz moscow dayım

  3. Rusyada çalişmak ıstıyorum kamyon ve tır şöförlüğüm var edirnede ikamet ediyorum 35 yaşındayım

  4. Merhaba Yurt dışı tecrübem yok aşçıyım 40 yaşındayım 20 yıllık meslek hayatım var yurt dışında çalışmak istiyorum konuyla ilgili geri dövüşlerinizi bekliyorum saygilarimla

  5. Merhaba ben haydar üst düzeyde alcı alcımatik boya ustasıyım yurtdışınada çok çalıştım rusya enkada birçok alanda çalıştım tekrar aynı ortamda çalışmak istiyorum bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu