Yurtdışı İş İlanları

Arap Ülkelerinde İş Yapan Türk İnşaat Firmaları 2024

Arap ülkelerinde iş yapan Türk inşaat firmalarının üstlendiği yeni projeler için 2024 yılı iş ilanları ile yurtdışında çalışmak isteyen adayların başvurularını almaya başladı.

Arap ülkelerinde üstlendiği projelerle yurtdışında iş yapan inşaat şirketlerinin sayısı ve projesi giderek artmaktadır. Özellikle Arap ülkelerinde diğer ülkelerden olduğu gibi ülkemizden de çok sayıda Türk inşaat şirketi çalışmalarına devam ediyor. Arap ülkelerinde iş yapan Türk inşaat firmaları 2024 yılında da yaptıkları bu yatırımları artıracaklarına dair olumlu sinyaller veriyor. Bugünkü yazımızda Arap ülkelerinde iş yapan Türk inşaat firmaları hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Türk İnşaat Firmaları Hangi Arap Ülkelerinde İş Yapıyor?

Türk inşaat firmaları, başta Arap ülkeleri olmak üzere Ortadoğu, bazı Avrupa ülkeleri ve Afrika ülkelerinde çok sayıda inşaat projesi yürütüyor. Bu firmaların faaliyet alanlarına baktığımızda ağırlıklı olarak aşağıdaki Arap ülkelerinde iş yaptıklarını görüyoruz. Yurtdışında iş yapan inşaat şirketlerinin lisesinde de görülebileceği gibi…

  • Ürdün, Libya, Filistin
  • Kuveyt, Cezayir, Umman
  • Mısır, Sudan, Irak
  • Suudi Arabistan, Somali, Fas
  • Yemen, Birleşik Arap Emirlikleri
  • Bahreyn, Katar ve Suriye

Arap Ülkelerinde İş Yapan Türk İnşaat Firmaları Hangileri?

Yukarıda saydığımız Arap ülkelerinde iş yapan birçok büyük Türk inşaat şirketi faaliyetlerini sürdürüyor. Dolayısıyla yurtdışında çalışmak isteyen inşaat işçisi, inşaat ustası ve diğer inşaat elemanları için de bu oldukça önemli bir avantaj oluyor. Eğer sizlerde yurtdışında çalışmak istiyorsanız birazdan belirteceğimiz firmaların web sitelerinde yayımladıkları iş ilanlarına başvurabilir ya da İŞKUR ve kariyer sitelerinde yayımlanan yurtdışı iş ilanlarını takip edebilirsiniz.

Arap Ülkelerinde iş yapan Türk inşaat firmaları 2023 yılı içerisinde de hem mevcut projelerini tamamlamayı hem de yeni projelere başlamayı hedefliyor. Yurtdışında iş yapan ve inşaat sektöründe öne çıkan bazı firmalar şunlardır:

Arap ülkelerinde önemli işler yapan Türk inşaat şirketleri arasında; Tekfen İnşaat, Akfen İnşaat, GAMA İnşaat, STFA İnşaat, Summa İnşaat, MNG İnşaat, Tepe İnşaat, Cengiz İnşaat, Kolin İnşaat, Limak İnşaat, Makyol İnşaat, Polimeks İnşaat ve TAV İnşaat öne çıkıyor.

Bu önemli şirketler Arap ülkelerinde yurt dışında çalışmak isteyen insanlara büyük olanak sağlıyor. Arap ülkelerinde yapılan dönüşümlerde Türk firmalar konut, hastane, okul, havalimanı, Deniz limanı ve alt ve üst yapı gibi bölümler inşa ediyor. Her yıl yeni ihaleler alan firmalar çalışanlarına sürekli olarak iş olanağı sağlıyor.

Lübnan gibi ülkelerde savaşın bıraktığı izleri kapatmak için büyük çalışmalar yapılıyor. Türk firmaları da bu izleri kapatmak için Lübnan’da birçok yapı inşa ediyor ve ülkenin altyapısını yeniliyor. Limak İnşaat Mısır’da üç ortağı ile beraber hava limanı inşa ediyor ve İnşaat bittikten sonra 25 yıl işletmesini alacak. Summa İnşaat Senegal’de kongre merkezi inşa etti. TAV İnşaat Kahire’de Kahire Havalimanı İç ve Dış Hatlar inşaatını üstlendi ve tamamladı. Arap ülkelerinde çalışmakta olan Türk inşaat firmaları çalışanlarına ortalama olarak şu maaşları veriyor. İnşaat İşçisi 1800 dolar, İnşaat mühendisleri 3 bin dolar, mimarlar 2800 dolar, Şantiye Şefleri ise 2500 ile 3000 dolar arasında maaş almaktadır. Bu maaşlar iş veren firma tarafından çalışılan ülkeye ve yapılan işe bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

4 Yorum

  1. Slm yardımcı olursanız Allah da size yardımcı olsun inş. Alçı. Boya. Sıva belgem var Gayseriiden SLM fazla birsey yazmak istemiyorum 0554 153 20 29 dolandırıcılar uzak dursun allahtan korkmayan bizden uzak dursun bizi de cehennemlik etmesin….nalet uskagitcilardan biktikkkkk.

  2. Merhaba otomotiv teknisyeniyim motor ve manik konumunda ve elektirik üretme konumunda jenetör imalatı konumunda ünüversite lerde deneyimliyim Libya çalışmak isterim yetkili birisi ile temesa geçmek isterim

  3. İnşaat ustasıyım alçı boya mantolama Dekorasyon ustasıyımdır telefon numaram 0530 072 14 77 Arap ülkelerine gitmek istiyorum adım Mehmet Usta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu